روف گاردن ویلا

در این مقاله در مورد روف گاردن ویلا، انواع روف گاردن ویلا، مزایا و معایب روف گاردن ویلا، فضای سبز روف گاردن ویلا، طراحی و اجرای روف گاردن ویلا، مجری روف گاردن ویلا، گیاهان مناسب روف گاردن ویلا، تاسیسات و تجهیزات روف گاردن ویلا، تراس گاردن ویلا، تعمیرات و نگهداری روف گاردن ویلا، روف گاردن ویلا در شمال، ویلاهای ساحلی و جنگلی، پشت بام ویلا، محوطه سازی حیاط ویلا، پروژه های روف گاردن ویلا و … صحبت می کنیم.

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن مایان مشهد

روف گاردن چیست؟

روف گاردن به هر فضای سبز که در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین که معمولاً روی پشت بام و تراس ایجاد می شود گفته می شود.  این واژه در سال های اخیر در ایران بسیار کاربردی شده و بسیاری از آپارتمان ها و ویلاها از این تکنولوژی استفاده می کنند.

با توجه به اقلیم گرم و خشک کشور ایران، ویلاهای ایران بیشتر در مناطقی است که آب و هوای مناسبی دارند و به طبع قیمت آن ها بسیار بالاتر از مناطق دیگر ایران است.

روف گاردن ویلا

روف گاردن ویلا با هدف ایجاد فضای سبز و طبیعی در قسمت های مختلف ویلا است که مهمترین آنها پشت بام و محوطه سازی ویلا می باشد. بیشتر روف گاردن های ویلا، در مناطق شمالی کشور می باشد و علت آن هم آب و هوای مرطوب و معتدل آن است.

روف گاردن ویلا، فقط به ویلاها بسنده نمی کند و خانه های ویلایی هم از این قاعده مستثنی نیستند. بسیاری از خانه های ویلایی شهر تهران از روف گاردن استفاده می کنند که با توجه به رشد جمعیت شهرها، این گونه روف گاردن ها، فضای سبز طبیعی را برای ساکنین آن فراهم می کنند

انواع روف گاردن ویلا

روف گاردن ها از لحاظ اجرا و ساخت، انواع مختلفی دارد که برای روف گاردن ویلا می توان به این نوع ها اشاره کرد.

 • روف گاردن پشت بام ویلا
 • روف گاردن تراس ویلا (تراس گاردن ویلا)
 • محوطه سازی و روف گاردن حیاط ویلا (لنداسکیپ ویلا)
مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن بوستان لواسانات تهران

فضای سبز روف گاردن ویلا

فضای سبز روف گاردن ویلا به دو نوع طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی می شود. فضای سبز به عنوان یک عایق صوتی عمل می کند و از ایجاد سر و صدا جلوگیری می کند. صدای طبیعت از استرس و اضطراب افراد جلوگیری و به سلامت روان جامعه کمک زیادی می کند.

فضای سبز روف گاردن همچنین از آلودگی هوا جلوگیری می کند و مانع فرسایش خاک می گردد. فضای سبز حرارت و گرما و نور مستقیم خورشید را مهار کرده و دمای هوا را به تعادل می رساند. از فضای سبز روف گاردن می توان به عنوان محافظ از دیدهای خارجی به داخل ویلا، ایجاد نرده و حصار، تفکیک و ایجاد مرز حریم شخصی استفاده کرد.

دکوراسیون روف گاردن ویلا

برای ساخت روف گاردن ویلا، دکوراسیون آن بسیار حائز اهمیت است. یکی از متریال های قابل استفاده در کف و بدنه ویلا، استفاده از انواع چوب پلاست است. همچنین برای کف سازی حیاط ویلا، از انواع واش بتن به همراه چمن مصنوعی استفاده می شود.

در دیواره های کناری ویلا یا سمت درب بیرونی می توان از گابیون(تورسنگ) استفاده کرد. استفاده از سنگ های سفید یکدست و به صورت دایره ای، جلوه زیبایی به روف گادن ویلا میدهد. در دیواره های می توان از ورقه های آهنی یا استیل CNC شده استفاده کرد.

در قسمت روف گاردن پشت بام ویلا، با توجه به محدودیت وزنی که داریم، نمی توان از تجهیزات سنگین مانند واش بتن استفاده کرد و باید از کفپوش های سبک تری مثل ترموود و چوب پلاست استفاده کنیم. ترموود ها به علت سبکی و وزن کمی که دارند، برای دیواره های آلاچیق، کف، پرگولا، استخر و … قابل استفاده هستند.

ترموودها به علت فرآوری ویژه در ساخت آنها، نسبت به رطوبت و حرارت مقاومت بالایی داشته و سالیان سال زیبایی خود را حفظ می کنند. همچنین ترکیب رنگی این ترموودها بسیار با رنگ های روف گاردن تطابق داشته و باعث زیبایی دو چندان روف گاردن می شود

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن دربند تهران

طراحی روف گاردن ویلا

روف گاردن ویلا از روف گاردن گسترده استفاده می کند و با این وجود میزان بار در هر متر مربع می تواند نزدیک به 500 کیلوگرم باشد، هر چند این عدد با نظر مجری ساخت روف گاردن، تا حدی قابل افزایش است اما تا 500 کیلوگرم بار، آسیبی به سازه شما وارد نمی کند.

در طراحی روف گاردن ویلا، می توان از انواع تجهیزات روف گاردن بهره برد، هر نوع امکانی که باعث زیبایی و رفاه بیشتر می شود، در روف گاردن ویلا، بلامانع است.

 البته باید قبل از اجرای روف گاردن، سازه ساختمان مورد بررسی قرار گیرد تا از لحاظ مقاومت، تحمل این فشار را داشته باشد. لازم به ذکر است که این حجم بار، مربوط به بار مرده ساختمان است و بار زنده که شامل تجهیزات پرتابل و تردد در پشت بام است، باید جداگانه محاسبه شود.

گیاهان مناسب روف گاردن ویلا

با توجه به نوع روف گاردن ویلا، می توان هر نوع گیاه، گل، درخت و درختچه را در این مکان کاشت. باید گیاهان و گل  ها با توجه به اقلیم منطقه مورد بررسی قرار گیرد تا با شرایط آب و هوایی تطبیق داشته باشد.

نکاتی در مورد طراحی روف گاردن ویلا

در طراحی روف گاردن ویلا، سلیقه کارفرما حرف اول را می زند، انتخاب نوع تجهیزات روف گاردن باید با نظر کارفرما صورت گیرد و همچنین جایگذاری آن ها باید به تایید کارفرما برسد. برای این منظور باید نمونه ای از شبیه سازی ویلا را قبل از اجرا به تایید کارفرما رساند.

در طراحی روف گاردن ویلا، باید به شرایط آب و هوایی دقت داشت و با توجه به اقلیم منطقه نسبت به انتخاب و کاشت گیاهان روف گاردن اقدام کرد. همچنین شرایط آب و هوایی ممکن است به بعضی از تجهیزات روف گاردن آسیب برساند و برای این منظور باید نقاطی که بیشتر در معرض نور خورشید و وزش باد هستند، مشخص شده و تجهیزات آسیب پذیر در آن نقطه قرار نگیرند.

اجرای روف گاردن

اجرای روف گاردن ویلا

برای اجرای روف گاردن ابتدا باید از پروژه بازدید شود، سپس تیم نقشه برداری به پروژه اعزام شده و نقشه ازبیلت از پروژه تهیه می شود. سپس نقشه دو بعدی با نظر، سلیقه و خواسته های کارفرما تهیه و تایید می شود. پس از این کار، نوبت به تهیه نقشه های اجرایی و فاز دو می رسد و دیتیل بام سبز استخراج می گردد.

در ادامه برای زیرسازی تجهیزات روف گاردن، نقشه مکانیک، برق و آبیاری تهیه شده و پس از زیرسازی مناسب لوله ها، آب بندی پشت بام به همراه عایق کاری و ایزوگام صورت می گیرد. در صورتی که پشت بام نیاز به شیب داشته باشد، توسط خاک این کار انجام شده و ملات نرم برای محافظت از عایق پشت بام و ایزوگام روی آن به صورت نازک کشیده می شود.

پس از آن نوبت به ساخت فریم ها و قوطی های زیر کار می شود که در مرحله آهنگری این کار صورت می گیرد. این کار برای ایجاد کف کاذب و ساخت سازه های مرحله طراحی روف گاردن می باشد. پس از آن نوبت به اجرای زیرساخت های الکتریکی و مکانیکی است. در ادامه زهکشی قسمت های مربوط به کاشت گیاه صورت می گیرد. پس از آن بسته به نوع کفپوش و بدنه انتخابی کارفرما، متریال کف و بدنه های روف گاردن اجرا می شود.

در این مرحله تمامی عملیات های عمرانی، ایزولاسیون، فیلتراسیون و … به پایان رسیده است و زمان خاک ریزی، کوددهی و کاشت گیاهان روف گاردن است. در پایان هم کارهای نصب تجهیزات الکتریکی و روشنایی روف گاردن صورت گرفته و آماده تجهیز می شود.

در مرحله آخر، تجهیزات مناسب روف گاردن که به صورت پرتابل یا قابل حمل بوده به پشت بام منتقل شده و در مکان مناسب خود قرار می گیرد. این تجهیزات شامل مبلمان، دیوار سبز، وسایل ورزشی، سیستم آبیاری، وسایل بازی، آلاچیق، پرگولا و … می باشد.

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن مینارزیدنس کیش

محوطه سازی ویلا

طراحی محوطه ویلا، تاثیر روانی زیادی بر روح انسان دارد که علاوه بر این مورد، باعث تغییرات دما و محیطی دلنشین و دل انگیز در ویلا می شود. برای محوطه سازی ویلا می توان از گابیون ها در ویلا استفاده کرد که حس طبیعی بودن را به محوطه ویلا می دهد. همچنین می توان از واش بتن ها به همراه چمن مصنوعی کمک گرفت. وجود حوض و حوضچه و آبشار در محوطه سای ویلا، آرامش زیادی را برای استفاده کنندگان به همراه دارد. فضای سبز هم قسمت مهمی در محوطه سازی ویلا می باشد که رنگ سبز، حس طبیعت را به انسان الهام میبخشد.

طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا

طراحی و اجرای محوطه سازی ویلا باید توسط مجری استاندارد روف گاردن صورت گیرد. این کار طی پلن و نقشه های روف گاردن در مرحله اولیه انجام شده و  پس از عایق کاری و اجرای زیرساخت های لازم روی پشت بام، مراحل ایزولاسیون و فیلتراسیون صورت می گیرد. در ادامه لایه های روف گاردن اجرا شده و سپس تجهیزات به پشت بام منتقل شده و در جای مناسب قرار می گیرد.

در مرحله بعدی خاک و کود مناسب روف گاردن، در قسمت هایی که برای محیط کشت در نظر گرفته شده، قرار می گرد و  در ادامه گیاهان و گل های مناسب روف گاردن کاشته می شوند. در ادامه تجهیزات الکتریکی و لامپ ها متصل شده و روف گاردن آماده بهره برداری می باشد.

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن ازگل تهران

طراحی و ساخت ویلا

برای طراحی و ساخت ویلا، باید امکاناتی که مد نظر است را در نظر بگیریم. مثلا اتاق های نشیمن، اتاق های خواب، باغ، استخر، روف گاردن و … را باید در مراحل اولیه مشخص کنیم. ویلاها می توانند به صورت مدرن، کلاسیک، فلت یا تک طبقه، دوبلکس یا دو طبقه ساخته شوند.

ویلاهای مدرن جهان

ویلاهای مدرن در جهان بسیار زیاد هستند که می توان آنها را از حیث معماری و ساخت مورد بررسی قرار داد. این ویلاها ظاهری خیره کننده در مناطق خاص دارند که چشم همگان را به خود جلب می کند. برای آشنایی بیشتر تعدادی از این ویلاها را فقط ذکر می کنیم:

 • ویلا صخره در کشور کانادا
 • ویلا هیرافو در کشو ژاپن
 • ویلا صخره در کشور اسپانیا
 • ویلا اسکارپا در کشور پرتغال
 • ویلای درختی در کشور چین
 • ویلای تاشو در کشور آمریکا
 • ویلای گراندای پرتغال

روف گاردن مدرن ویلا

با توجه به گرانی زمین، بسیاری از ویلاها، فضای زیادی را برای ساخت روف گاردن ندارند، لذا مهندسین و معماران طراح روف گاردن سعی می کنند که از این فضا به نحو احسن استفاده کنند. چرا که ویلاهایی که دارای روف گاردن هستند، قیمت بالاتری نسبت به سایر ویلاها پیدا می کنند.

با توجه به مدرن بودن ویلاهای جدید الاحداث، روف گاردن جزء جدایی ناپذیر آنها بوده از محوطه سازی های قدیمی در این ویلاها استفاده نمی شود. این ویلاها دارای فضای سبز، استخر، آلاچیق، پرگولا، مبلمان، فضای بازی کودکان، وسایل ورزشی و … می باشند که محیطی بی نظیر را برای ساکنین آن فراهم می کنند.

روف گاردن و بام سبز پروژه اداری شادآباد تهران

روف گاردن لاکچری ویلا

روف گاردن لاکچری ویلا شامل تجهیزات لاکچری می شود که می توان به مبلمان شیک، استخر، باربیکیو، پرگولا، آتشدان، فلاورباکس و … که در زمان طراحی و دکوراسیون روف گاردن تعیین می گردند. روف گاردن لاکچری دارای به روزترین تجهیزات و ترکیب رنگی خاص می باشد که حس به روز بودن را به استفاده کننده القا می کند. تفاوت روف گاردن لاکچری ویلا با روف گاردن مدرن ویلا در تجهیزات و سبک روف گاردن است.

مزایای طراحی روف گاردن در ویلا

 • توسعه فضای سبز شهر
 • کم شدن تاثیرات حرارتی و گرمایی شهر
 • کاهش آلودگی هوای شهر
 • کاهش دی‌اکسید کربن و افزایش اکسیژن شهر
 • مدیریت و کنترل دمای شهر
 • تولید میوه و سبزیجات برای ساکنین ساختمان
 • زیباسازی مناظر شهری
 • افزایش طول عمر بام ساختمان
 • کاهش صدا و عایق صوتی ساختمان
 • جذب آب باران و رواناب ها و کاهش فاضلاب شهری
 • کاهش دما و عایق حرارتی ساختمان
 • ایجاد رطوبت در هوا
 • کمک به رشد گیاهان
 • استفاده از فضای بلا استفاده ساختمان
 • گسترش سلامت و افزایش روحیه ساکنین ساختمان
 • ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان
 • کاهش هزینه های اقتصادی نگهداری ساختمان

معایب روف گاردن ویلا

در روف گاردن ویلا باید سازه ساختمان مورد بررسی قرار گیرد تا آسیبی به ساختمان وارد نشود، در صورت اجرای روف گاردن در ساختمان هایی که مقاومت کافی ندارند، ممکن است آسیب جدی به ساختمان وارد شود.

روف گاردن پشت بام ویلا نیاز به آبیاری دارد و برای این منظور باید از پمپ های قوی برای انتقال آب به پشت بام ویلا استفاده کرد که خود هزینه ای را به ساختمان وارد می کند.

در صورت عدم زهکشی و فیلتراسیون مناسب روف گاردن، ممکن است نشت آب به طبقه آخر ساختمان وارد شود و سازه ساختمان را دچار مشکل کند.     

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن مینارزیدنس کیش

   روف گاردن ویلا شمال

خیلی از انسان ها علاقه مند به طبیعت و فضای سبز هستند، چرا که شمال دارای جاذبه جنگل و دریا می باشد و همین امر برای خیلی از خانواده ها و فرزندان آنها دارای جاذبه ای خاص است. بسیاری از افراد دوست دارند که در شمال کشور ویلایی داشته باشند تا در زمان هایی از سال به آن جا مسافرت کرده و از طبیعت، گرمای خورشید، ساحل دریا و … لذت ببرند. در این میان بسیاری از مالکان و صاحبین ویلاها به علت تطبیق آب و هوایی و اقلیم ویلاهای شمال، از روف گاردن به عنوان ایجاد جاذبه بیشتر در ویلای خود استفاده می کنند.

ویلاها در شمال به چند دسته تقسیم می شوند:

 • ویلاهای ساحلی
 • ویلاهای جنگلی
 • ویلاهای ساحلی با روف گاردن
 • ویلاهای جنگلی با روف گاردن

الزامات روف گاردن ویلا

 • بررسی ساختمان و سازه های آن از حیث مقاومت
 • بررسی عایق کاری و ایزوگام ساختمان و بهبود آن
 • مشخص کردن جایگاه تجهیزات روف گاردن در زمان طراحی روف گاردن ویلا
 • بررسی امکان حمل و نقل وسایل و تجهیزات به بالای پشت بام ویلا
 • بررسی اقلیم آب و هوایی و شرایط کاشت و پرورش گیاهان

روف گاردن پشت بام ویلا

روف گاردن پشت بام ویلا، از قسمت های دیگر ویلا اولویت بیشتری دارد و روف گاردن در حقیقت به بام سبز یا پشت بام سبز اطلاق می شود. اما در ویلاها محوطه سازی ویلا و تراس گاردن هم از اهمیت های بعدی برخوردار است. برای ایجاد روف گاردن ویلا باید هر سه قسمت در کنار هم صورت گیرد تا زیبایی خاصی به روف گاردن ویلای شما بدهد.

خدمات روف گادن ویلا

خدمات روف گاردن ویلا، شامل طراحی و اجرای روف گاردن ویلا، تعمیر و نگهداری روف گاردن ویلا و … می باشد که توسط مجری متخصص و با تجربه صورت می گیرد.

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن مینارزیدنس کیش

روف گاردن ویلا تهران

بسیاری از خانه های ویلایی در تهران، مستعد اجرای روف گاردن هستند، این ویلاها به صورت مدرن یا سنتی اجرا می شوند که مالکان آنها تمایل به اجرای روف گاردن دارند. خانه های ویلایی که به سبک سنتی هستند، می توانند از روف گاردن در حیاط ویلای خود استفاده کنند که ظاهری زیبا و دل انگیز برای ویلای آنها ایجاد می کند.

امروز با رشد جمعیت و فرهنگ فودیسم در ایران، بسیاری از خانه های قدیمی و ویلایی، تبدیل به رستوران ها و کافی شاپ های روف گاردن دار در تهران شده اند که پذیرای مهمانان عزیز می باشند.

روف گاردن مدرن

روف گاردن مدرن به روف گاردنی اطلاق می‌شود که از سبک معماری و دکوراسیون مدرن در طراحی خود استفاده می‌کند، این روف گاردن ها از فضاسازی و تجهیزاتی با خطوط صاف و منظم استفاده می کنند. در روف گاردن مدرن، از پالت رنگی ساده و ملایم استفاده می‌شود.

از جمله متریال های مورد استفاده در روف گاردن مدرن، استیل و شیشه می باشد. به طور کلی ویژگی های اصلی روف گاردن مدرن شامل سطحی صاف ، صیقلی، براق و شفاف می شود.

در روف گاردن مدرن از اشکال هندسی مانند دایره، مربع و مستطیل استفاده می شود. لزوم استفاده از تجهیزات روف گاردن چهارگوش، به دلیل نمایش سرسختی دنیای مدرن و علت استفاده از اشکال منحنی مانند دایره به دلیل احساس حرکت و پویایی زندگی مدرن است. این دو فاکتور ، عوامل مهم در مدرنیته بودن روف گاردن شماست.

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن کوکب سالاریه قم

10 نکته مهم در روف گاردن ویلا

 • نکته اول – حفظ حریم شخصی: روف گاردن ویلا یک محوطه باز در بالای پشت بام شماست و برای عدم اشراف ساختمان های مجاور، باید نسبت به محصور سازی آن اقدامات لازم صورت گیرد.
 • نکته دوم –  انتخاب گیاهان: با توجه به نوع روف گاردن، باید گیاهان و گل های مناسب آن انتخاب گردد. برای این منظور باید نسبت به انتخاب درخت و درختچه، گل ها و گیاهان با توجه به اقلیم آب و هوایی اقدامات لازم صورت گیرد.
 • نکته سوم انتخاب کفپوش مناسب: بهتر است کف سازی روف گاردن به درستی انجام شود و از کفپوش های مناسب استفاده گردد. همچنین دیوارهای روف گاردن نیز باید مقاومت کافی را داشته باشد و از متریال مناسب برای اجرای آن استفاده گردد.
 • نکته چهارم آبیاری و هرس کردن گیاهان و درختان: با توجه به اینکه روف گاردن از گیاهان و گل های مناسب استفاده می کند، اما باید به آنها رسیدگی کرد. استفاده از خاک و کود مناسب به همراه آبیاری می تواند ظاهری زیبا به روف گاردن بدهد. آبیاری روف گاردن می تواند به صورت دستی و اتوماتیک باشد و برای این منظور شرکت ال گرین با استفاده از تجهیزات آبیاری روف گاردن می تواند کمک شایانی به شما انجام دهد.
 • نکته پنجم مبلمان روف گاردن ویلا: مبلمان روف گاردن به عنوان جزء زیبایی از روف گاردن مدرن ویلا محسوب می شود که ترکیب زیبایی را در دکوراسیون روف گاردن شما ایجاد می کند. مبلمان ها می توانند به صورت کاناپه، حصیری، فلزی، فرفوژه، چوبی، سنگی و … باشند که زیبایی دو چندانی در طراحی روف گاردن شما ایجاد می کنند.
 • نکته ششم – آبنمای روف گاردن ویلا: آبنما یکی از عناصر اصلی طراحی روف گاردن ویلا است. جلوه بصری و صدای زیبای شر شر آب باعث آرامش شده و حس خوبی را در کنار فضای سبز به انسان ها می دهد. آبنما های روف گاردن ویلا، انواع مختلفی دارند. وجود آبنما در روف گاردن، معماری و دکوراسیون منحصر به فردی را رقم می زند. آبنماها انواع متخلفی دارند که بر حسب محل نصب، شکل، نوع و اندازه متفاوت هستند. تمدن های قدیم در کنار آب ها شکل گرفتند و این نشان دهنده تمایل انسان به وجود آب در زندگی دارد. آبنما ها از لحاظ طول و عرض متفاوت بوده و بسته به نوع روف گاردن و فضای در نظر گرفته شده، می توان طول یا عرض یا ارتفاع آن را متفاوت کرد. خروجی آبنما می تواند به استخر روف گاردن باشد که البته در صورت پر شده استخر، ممکن است دیگر توانایی پر کردن آن را نداشته باشد که در این حالت از پمپ های کف کش و گردش آب در لوله ها برای آبنما استفاده می شود. در روف گاردن مدرن می توانیم از آب نما های خاص فلزی منحنی یا با انحنای خاص مانند آبنماهای دیواری، پرده ای، موزیکال، آتشین و … استفاده کنیم.
 • نکته هفتم فلاورباکس روف گاردن ویلا: برای زیبایی هر چه تمام تر در روف گاردن ویلا، می توانید از انواع فلاورباکس ها استفاده کنید. مثلا می توانید از فلاورباکس های سنگی در محوطه سازی حیاط ویلا و از فلاورباکس های چوبی و فلزی در پشت بام ویلا استفاده کنید.
 • نکته هشتم طراحی و اجرای روف گاردن ویلا: برای طراحی و اجرای روف گاردن ویلا، باید کار راتوسط شرکت تخصصی و دارای سابقه کار در این حوزه انجام داد تا آسیبی به پشت بام ویلای شما وارد نشود. برای این منظور شرکت باید استانداردهای کافی در زمینه طراحی و اجرای روف گاردن را داشته باشد و مجری استاندارد تحت نظر سازمان نظام مهندسی باشد.
 • نکته نهم دیوار سبز روف گاردن ویلا: برای زیباتر شدن روف گاردن ویلا، می توان از دیوارهای سبز مصنوعی استفاده کرد. دیوار سبز مصنوعی یک سیستم باغ عمودی است که از پانل های به هم پیوسته گیاهان تقلبی تشکیل شده است. دیوارهای سبز مصنوعی با کیفیت بالا واقعی، کم نگهداری و ماندگار هستند. در تراس و پشت بام روف گاردن می توان از دیوار سبز مصنوعی برای بهتر شدن و زیباتر شدن کمک زیادی گرفت.
 • نکته دهم تعمیرات و نگهداری روف گاردن ویلا: برای تعمیرات و نگهداری روف گاردن ویلا باید برنامه ای کامل تدوین کرد. چرا که گیاهان و درختان روف گاردن نیاز به نگهداری دارند و همچنین تجهیزات روف گاردن نیز نیاز به بازدید دوره ای دارند. برای این منظور باید شرکتی که مجری روف گاردن ویلا است، نسبت به بازدید سالانه و گارانتی تجهیزات و گیاهان کاشته شده متعهد باشد.

10 ایده جذاب در روف گاردن ویلا

ایده های زیادی برای روف گاردن ویلا وجود دارد که می تواند به جذابیت روف گاردن بیفزاید. در زیر تعدادی از ایده هایی که می توان در روف گاردن ویلا استفاده کرد را ذکر می کنیم. شما هم می توانید ایده های خود را برای بهتر شدن روف گاردن به این ایده ها اضافه کنید.

 • کاشت سبزیجات در باغچه های روف گاردن
 • استفاده از وسایل بازی برای کودکان در روف گاردن
 • استفاده از مه پاش در کناره های روف گاردن
 • ایجاد محیطی برای پخت و پز غذا
 • ایجاد سوئیت چوبی و سان روم گاردن در روف گاردن
 • پرورش ماهیان و آبزیان در حوضچه های روف گاردن
 • ایجاد سینمای خانگی و تلویزیون در روف گاردن
 • استفاده از آبنماهای فانتزی در روف گاردن
 • استفاده از مبلمان خاص و فانتزی در روف گاردن
 • پرورش حیوانات اهلی مانند مرغ و خروس در روف گاردن
مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن آوا سالاریه قم

خرید ویلا روف گاردن

برای خرید ویلا روف گاردن دار، باید حتما آگهی های مربوط به خرید ویلای روف گاردن را در سایت های دیوار و شیپور و سایر سایت های آگهی دهنده بررسی کنید. باید به این نکته توجه کنید که به هر بام سبزی روف گاردن نمی گوییم. روف گاردن دارای مشخصاتی است که نیازمند زیرسازی مناسب روی پشت بام است و اگر در حد چند گلدان یا تراس معمولی باشد، باید مراقب خرید خود باشید.

ویلا مدرن استخر داربا روف گاردن

استخر جزء روف گاردن های مدرن و لاکچری محسوب می شود در روف گاردن ویلا، برای کاهش بار به پشت بام، بیشتر در حیاط ویلا انجام می شود. استخرها می توانند با رنگ های خاص تزئین شوند یا با استفاده از سنگ های طبیعی در ویلا اجرا شوند. اگر قصد اجرای استخر روی پشت بام را داشته باشید، استخرهای شیشه ای گزینه مدرنی برای روف گاردن شما محسوب می شود.

وجود روف گاردن و فضای سبز در ویلا

فضای سبز جزء جدایی نا پذیر یک روف گاردن محسوب می شود. فضای سبز در کنار تجهیزات روف گاردن، جلوه زیبایی به فضای روف گاردن می دهد. اگر فضای سبز در روف گاردن کار نشود، در حقیقت روح و اثری از روف گاردن به چشم نمیخورد. در روف گاردن های ویلا، از فضای سبز طبیعی برای این کار استفاده می شود.

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن صدر سالاریه قم

ویلای جنگی روف گاردن

ویلای جنگلی روف گاردن به ویلای گفته می شود که تمام یا قسمتی از آن در جنگل واقع شده باشد. این ویلاها به علت آب و هوای مناسب و معتدلی که دارند، بسیار برای روف گاردن مناسب هستند و چشم انداز جنگل و صدای پرندگان به زیبایی آن ها لذتی دو چندان می دهد.

 ویلای ساحلی روف گاردن

ویلای ساحلی به ویلایی گفته می شود که در لبه دریا یا نزدیکی آن قرار دارد. قسمتی در ساحل دریا برای مارجین یا حاشیه ساحلی در نظر گرفته می شود که از جزر و مد آب به پایه ویلاها جلوگیری می کند. روف گاردن های ساحلی ویلاها دارای همان مشخصات روف گاردن معمولی در شما هستند اما باید به این نکته توجه کنید که در کنار دریا وزش باد به علت نبود پوشش گیاهی در اطراف بسیار زیاد تر بوده و انتخاب نوع گیاهان و تجهیزات با ویلای جنگلی روف گاردن بسیار متفاوت است.

روف گاردن ویلا ارزان

از قدیم گفته اند که هیچ ارزانی بی حکمت نیست. خوشبختانه مراحل طراحی و اجرای روف گاردن مشخص است و اگر شما قصد اجرای روف گاردن گسترده، متمرکز یا نیمه متمرکز را داشته باشید، به ناچار مجبور به هزینه روی لایه های زیرین روف گاردن هستید و اگر این کار را انجام ندهید، به سازه شما آسیب می رسد.

تمامی تجهیزات و تاسیسات فیلتراسیون و ایزولاسیون شرکت ال گرین، از برندهای معتبر خارجی بوده که قیمت آنها در سایت ها مشخص است. لذا این قسمت قابل تغییر نیست و فقط شما می توانید در تجهیزات روف گاردن از تجهیزات ارزان روف گاردن استفاده کنید.

مدل دیگری که در روف گارن ویلا ارزان می توان به آن اشاره کرد، استفاده از روف گاردن پرتابل مدولار یا جعبه گیاه است که بسیاری از هزینه های زیرسازی در این روش انجام نمی شود و میتوان به عنوان مدل ارزان روف گاردن از آن یاد کرد.

بام سبز

ویلای مدرن و لاکچری روف گاردن دار

در صورتی که قصد خرید ویلا مدرن با روف گاردن در شمال را دارید باید به کیفیت ساخت روف گاردن آن توجه کنید. علاوه بر روف گاردن فضای سبز و محوطه سازی ویلا بسیار حائز اهمیت است. در خرید ویلا با روف گاردن باید به تجهیزات مورد استفاده در روف گاردن اعم از میلمان، کفپوش، استخر، آلاچیق و پرگولا، آتشکده، نورپردازی، الکتریکی، فلاورباکس، سیستم آبیاری و … توجه بسیاری زیادی داشته باشید.

تراس گاردن ویلا

تراس گاردن از دو کلمه انگلیسی Terrace به معنی تراس و Garden به معنی باغ است که در کل معنی باغ تراس را می دهد. همانطور که ما به روف گاردن، بام سبز نیز می گوییم پس می توان گاردن را به معنی سبز نیز ترجمه کرد و به آن تراس سبز بگوییم. تراس گاردن ویلا به انجام عملیات کاشت چمن، گل ها و گیاهان و سایر تجهیزات مناسب در تراس ویلا گفته می شود که تمامی امکانات روف گاردن را نمی توان در تراس ویلا کار کرد.

ساخت روف گاردن ویلا

برای ساخت روف گاردن ویلا نیاز به مجوز خاصی ندارید و باید با یک مجری روف گاردن که تخصص و تجربه کافی در این حوزه را داشته باشد، مشورت کنید. در زمان طراحی ویلا، اگر قصد انجام روف گاردن در ویلا را دارید، حتما جایگاه های مناسبی برای تجهیزات و تاسیسات روف گاردن در نظر بگیرید. همچنین بهتر است سازه ساختمان از حیث مقاومت بررسی شود و لایه های ایزولاسیون و فیلتراسیون هم در مرحله ساخت روف گاردن ویلا در نظر گرفته شود.

مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه باغ رضوانیه کمال شهر کرج

بام سبز ویلا

بام سبز ویلا تا حد زیادی از انعکاس نور خورشید جلوگیری کرده و حرارت را با تبخیر آب داخل بام سبز، کاهش می دهد. بام سبز باعث تصفیه و تهویه هوا می گردد و از آلودگی صوتی جلوگیری می کند. بام سبز یک اکوسیستم برای پرندگان و جانواران محسوب می شود و علاوه بر همه این موارد یک باغچه کوچک روی پشت بام برای شما ایجاد می کند.

روف گاردن پروژه ویلای بوستان لواسانات تهران

این پروژه در شهر تهران و منطقه لواسانات واقع شده است که دارای کاربری ویلایی است. کارفرمای این پروژه جناب آقای مهندس عطازاده بوده که طراحی آن توسط دکتر تغابنی و تامین متریال و اجرای آن توسط شرکت ال گرین انجام شده است. متراژ این پروژه 180 متر مربع می باشد که در سال 1400 طراحی و اجرا شده است. نوع بام سبز این پروژه از نوع بام سبز نیمه متمرکز می باشد.
همچنین این پروژه دارای یک سال نگهداری و 5 سال گارانتی شرکت ال گرین می باشد. شرکت ال گرین در تمامی مراحل اجرای بام سبز و روف گاردن با استفاده از بهترین متخصصین و معماران این حوزه، این اثر هنری را طراحی و اجرا و تامین متریال کرده است.

اطلاعات بیشتر از پروژه

روف گاردن پروژه ویلایی دربند تهران

این پروژه در شهر تهران و منطقه دربند واقع شده است که دارای کاربری ویلایی است. کارفرمای این پروژه جناب آقای مهندس سلیمانیان بوده که طراحی آن توسط مهندس هومن بالازاده و تامین متریال و اجرای آن توسط شرکت ال گرین انجام شده است. متراژ این پروژه 140 متر مربع می باشد که در سال 1398 طراحی و اجرا شده است. نوع بام سبز این پروژه از نوع بام سبز متمرکز می باشد.
همچنین این پروژه دارای یک سال نگهداری و 5 سال گارانتی شرکت ال گرین می باشد. شرکت ال گرین در تمامی مراحل اجرای بام سبز و روف گاردن با استفاده از بهترین متخصصین و معماران این حوزه، این اثر هنری را طراحی و اجرا و تامین متریال کرده است.

اطلاعات بیشتر از پروژه

روف گاردن پروژه ویلایی مایان مشهد

این پروژه در شهر مشهد واقع شده است که دارای کاربری ویلایی است. کارفرمای این پروژه جناب آقای مهندس افشین خسرویان بوده که طراحی توسط خود ایشان انجام شده است. همچنین تامین متریال و اجرای پروژه با شرکت ال گرین بوده است. متراژ این پروژه 150 متر مربع می باشد که در سال 1398 طراحی و اجرا شده است. این پروژه توسط نماینده مشهد شرکت جناب آقای مهندس یزدی پیاده سازی شده است. نوع بام سبز این پروژه از نوع بام سبز گسترده می باشد.
همچنین این پروژه دارای یک سال نگهداری و 5 سال گارانتی شرکت ال گرین می باشد. شرکت ال گرین در تمامی مراحل اجرای بام سبز و روف گاردن با استفاده از بهترین متخصصین و معماران این حوزه، این اثر هنری را طراحی و اجرا و تامین متریال کرده است.

اطلاعات بیشتر از پروژه

فیلم روف گاردن ویلا

در این قسمت ویدئوهای مربوط به روف گاردن برای هر پروژه وجود دارد.