روف گاردن مدرن

در این مطلب قصد داریم تا در مورد روف گاردن مدرن، تجهیزات روف گاردن مدرن، مزایای روف گاردن مدرن، آبنما روف گاردن مدرن، فلاورباکس روف گاردن مدرن، آلاچیق و پرگولا در روف گاردن مدرن، انواع روف گاردن مدرن، طراحی روف گاردن مدرن، مبلمان روف گاردن مدرن، اجرای روف گاردن مدرن، کفپوش روف گاردن مدرن، آبیاری اتوماتیک روف گاردن مدرن، دکوراسیون و دیزاین روف گاردن مدرن، تفاوت روف گاردن و روف گاردن مینیمال و روف گاردن لاکچری صحبت کنیم.

روف گاردن چیست؟

امروزه روف گاردن به تکنولوژی مدرن که فضای سبز در سطحی بالاتر از سطح زمین علی الخصوص پشت بام ساخته می شود، اطلاق می شود. هدف روف گاردن آماده‌ سازی محیطی شاد و آرامش بخش برای ساکنین ساختمان است تا در زمان استراحت و فراغت از آن استفاده کنند.

روف گاردن مدرن چیست؟

روف گاردن مدرن به روف گاردنی اطلاق می‌شود که از سبک معماری و دکوراسیون مدرن در طراحی خود استفاده می‌کند، این روف گاردن ها از فضاسازی و تجهیزاتی با خطوط صاف و منظم استفاده می کنند. در روف گاردن مدرن، از پالت رنگی ساده و ملایم استفاده می‌شود.

از جمله متریال های مورد استفاده در روف گاردن مدرن، استیل و شیشه می باشد. به طور کلی ویژگی های اصلی روف گاردن مدرن شامل سطحی صاف ، صیقلی، براق و شفاف می شود.

در روف گاردن مدرن از اشکال هندسی مانند دایره، مربع و مستطیل استفاده می شود. لزوم استفاده از تجهیزات روف گاردن چهارگوش، به دلیل نمایش سرسختی دنیای مدرن و علت استفاده از اشکال منحنی مانند دایره به دلیل احساس حرکت و پویایی زندگی مدرن است. این دو فاکتور ، عوامل مهم در مدرنیته بودن روف گاردن شماست.

نورپردازی روف گاردن مدرن

نورپردازی یکی از عوامل مهم در دکوراسیون مدرن روف گاردن محسوب می شود. در صورتی که از نورپردازی مناسب و مدرن در فضای باغچه های پشت بام استفاده کنید، باعث ایجاد فضای عمیق و حالت به باغچه می‌شوید که حس مدرن بودن را در روف گاردن ایجاد می‌کند.

همچنین نورپردازی در شب باعث ایجاد مرز بین راه های ورودی و خروجی در مسیر روف گاردن می شود. از طرفی با نورپردازی به لبه دیوارها یا پایین درخت ها، حس مدرنیته را در فضای روف گاردن ایجاد می‌کند. استفاده از نور مخفی در قسمت های مختلف دیزاین روف گاردن و نورپردازی در شب، فاکتورهای مهم روف گاردن مدرن محسوب می شود.

مزایای روف گاردن مدرن

  • تبدیل فضاهای بلااستفاده ساختمان به فضای کاربردی
  • ایجاد حس تجمل و زیبایی
  • برآورده کردن حس طبیعت دوستی، علاقه به طبیعت
  • ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان
  • ایجاد حس لاکچری و مدرن در فضای روف گاردن
  • ایجاد عایق صوتی و حرارتی در پشت بام
  • ایجاد مکان مناسب برای جلسات کاری

انواع روف گاردن مدرن

روف گاردن ها انواع مختلفی دارند. در مبحث روف گاردن مدرن می توانیم آنها را از لحاظ اجرا بررسی کنیم که به دو نمونه پرتابل و ثابت تقسیم ‌بندی می‌شود. همچنین نوع روف گاردن ها از لحاظ ساختار هم به سه نوع اصلی گسترده، فشرده و نیمه فشرده تقسیم ‌بندی می‌شوند که روف گاردن مدرن از نوع روف گاردن فشرده یا متمرکز است.

طراحی روف گاردن مدرن
طراحی روف گاردن مدرن

طراحی روف گاردن مدرن

طراحی روف گاردن مدرن مانند سایر روف گاردن ها بوده، با این تفاوت که از تاسیسات و تجهیزات مدرن در روف گاردن استفاده می شود. به طور کلی روف گاردن مدرن، به دیزاین حرفه ای روف گادن گفته می شود که از دکوراسیون لوکس و لاکچری در آن استفاده می شود.

مبلمان روف گاردن مدرن

در طراحی و اجرای روف گاردن مدرن از مبلمانی با رنگ و قالب ساده استفاده می‌شود که می‌توانند به صورت ال ، دایره ای ، مربع، کمان و … چیدمان شوند. همچنین از کاناپه و مبل های ساده برای روف گاردن مدرن استفاده می شود . مبلمان می تواند به صورت چوبی، فلزی و ترکیبی از این ها باشد.

اجرای روف گاردن مدرن
اجرای روف گاردن مدرن

  اجرای روف گاردن مدرن

برای اجرای روف گاردن مدرن ، باید تمام طراحی‌های صورت گرفته را با چیدمان مناسب انجام دهیم. برای این منظور، شرکت مجری روف گاردن شما، باید تخصص و تجربه کافی در طراحی و اجرای روف گاردن مدرن را داشته باشد. اجزا و لایه‌های استفاده شده در روف گاردن معمولی و مدرن با هم تفاوتی ندارند اما در سایر تجهیزات با یکدیگر متفاوت هستند.

کفپوش روف گاردن مدرن

اصولاً برای کفپوش روف گاردن مدرن، از کفپوش های چوب پلاست یا ترموود استفاده می شود. در روف گاردن مدرن مسیر حرکت کفپوش ها به صورت منحنی یا مربع شکل هستند. همچنین در لبه های دیواره های آن از نور پردازی استفاده می شود. در کناره‌های مرزهای کفپوش ها می توان از سنگ های فانتزی یا قلوه سنگ های سفید استفاده کرد.

آبنما در روف گاردن مدرن

در روف گاردن مدرن می توانیم از آب نما های خاص فلزی منحنی یا با انحنای خاص مانند آبنماهای دیواری، پرده ای، موزیکال، آتشین و … استفاده کنیم.

پرگولا در روف گاردن مدرن

در روف گاردن مدرن بیشتر از پرگولا به جای آلاچیق استفاده می کنند. در روف گاردن مدرن ساده سازی و زاویه داشتن اشیا چه به صورت منحنی و چهارگوش بسیار مهم است. لذا آلاچیق با نسخه روف گاردن مدرن به شکل قدیمی سازگار نیست.

فلاورباکس روف گاردن مدرن

فلاور باکس همان گلدان های مدرن است که برای نگهداری گل ها، گیاهان، درختان و درختچه ها استفاده می شود. جنس فلاورباکس ها در روف گاردن مدرن به صورت ترموود ، چوب پلاست ، فلزی و کامپوزیت هایی است که تک رنگ بوده و حس سادگی و زیبایی را ایجاد می کنند.

آبیاری اتوماتیک روف گاردن مدرن

در سیستم آبیاری روف گاردن مدرن از آبیاری دستی استفاده نمی شود، و بیشتر از تجهیزات آبیاری اتوماتیک استفاده می شود و سیستم لوله کشی روی کار اصلاً وجود ندارد.

دکوراسیون و دیزاین روف گاردن مدرن

روف گاردن مدرن و فضاسازی آن بسیار مهم است. چرا که نباید فضا شلوغ باشد و فقط از تجهیزات لوکس در اجرای آن استفاده می شود. رنگ بندی روف گاردن مدرن بر اساس رنگ ها و تم خاص می باشد که در زمان طراحی روف گاردن، توسط کارفرما تایید می شود.

تفاوت روف گاردن مدرن و روف گاردن مینیمال

روف گاردن مینیمال خلاصه‌ای از روف گاردن مدرن است که در طراحی و اجرای آن از تجهیزات ارزان تر استفاده می شود ولی از حیث ساختار بسیار شبیه همدیگر هستند و از اجزای کمتری در روف گاردن استفاده می شود.

تفاوت روف گاردن مدرن و روف گاردن لاکچری

تفاوت این دو واژه در سبک و نحوه اجرا می باشد چرا که روف گاردن مدرن به سبکی اشاره دارد که از اشکال هندسی مانند چهارگوش و منحنی در دیزاین استفاده می شود و شاخه ای از دکوراسیون روف گاردن محسوب می‌شود اما روف گاردن لاکچری به تجهیزات لوکس و مدرن اشاره دارد که در روف گاردن استفاده می شود مانند آبنمای لوکس و لاکچری، فلاور باکس لاکچری، کفپوش ترموود، سیستم آبیاری اتوماتیک، مبلمان لوکس و … که با هدف تجمل گرایی طراحی و اجرا می شود.

روف گاردن مدرن تهران
روف گاردن مدرن تهران

روف گاردن مدرن تهران

روف گاردن مدرن تهران بیشتر به برج ها و آپارتمان هایی اشاره دارد که برای فروش بهتر ساختمان، روی پشت بام آنها اجرا می شود. این واژه بیشتر توسط مشاورین املاک و در سایت های دیوار و شیپور به چشم می خورد. قیمت این آپارتمان ها بسیار بیشتر از آپارتمان های مشابه بوده و لذا بسیاری از مهندسین و پیمانکاران صنعت ساختمان تمایل به طراحی و اجرای روف گاردن در آپارتمان های شهر تهران دارند.

برای دیدن نمونه کارها و عکس پروژه های روف گاردن مدرن مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری و … در تهران به قسمت پروژه های شرکت مراجعه فرمایید. ما در زیر تعدادی از آنها را معرفی می کنیم:

زیباترین روف گاردن تهران
زیباترین روف گاردن تهران

زیباترین روف گاردن تهران

مهم ترین عامل جهت زیباسازی روف گاردن دیزاین، طراحی دکوراسیون و تجهیزات مورد استفاده در روف گاردن می باشد. تفاوت روف گاردن مدرن و زیبا در تهران با نمونه های دیگر در استفاده از تجهیزات مدرن آن است که زیباترین روف گاردن تهران را رقم می زند. این روف گاردن ها بیشتر در اماکن تجاری بزرگ می باشند که می توان به بازار بزرگ ایران مال، پروژه تجاری اداری پرنسا، پروژه تجاری اداری سپهر، پروژه تجاری اداری شادآباد و … اشاره کرد.

همچنین در پروژه های ویلایی و مسکونی روف گاردن در تهران می توان به پروژه مسکونی نسترن واقع در کامرانیه، پروژه ویلایی دربند، پروژه مسکونی ازگل، پروژه ویلایی بوستان لواسانات تهران،  پروژه مسکونی شیرافکن نیاوران تهران، پروژه مسکونی ماهور نیاوران تهران، پروژه مسکونی نسیم نیاوران تهران و … اشاره کرد.

به طور کلی روف گاردن ها از لحاظ اجرا به روف گاردن های مسکونی ویلایی، تجاری اداری، آموزشی درمانی، هتل و مجتمع های اقامتی و … تقسیم بندی می شوند.