Green Roof & Green Wall Systems & Roof Garden
ایران، تهران
شنبه - جمعه: 08:00 - 17:00
24 ژانویه 2022
مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن مینارزیدنس کیش

آبنما در روف گاردن

روف گاردن به عنوان فضای سبز پشت بام، نقش به سزایی در آرامش و آسایش ساکنین ساختمان دارد که اگر تجهیزات و تاسیسات مناسبی در آن استفاده شود، باعث رضایت ساکنین ساختمان می شود. امروزه رشد آپارتمان ها باعث شده که روف گاردن برای مهندسین، معماران و پیمانکاران ساختمانی بسیار حائز اهمیت باشد.
آبنما یکی از عناصر اصلی طراحی روف گاردن است. جلوه بصری و صدای زیبای شر شر آب باعث آرامش شده و حس خوبی را در کنار فضای سبز به انسان ها می دهد. آبنما ها انواع مختلفی دارند که در این مبحث به آنها اشاره می کنیم. وجود آبنما در روف گاردن، معماری و دکوراسیون منحصر به فردی را رقم می زند. آبنماها انواع متخلفی دارند که بر حسب محل نصب، شکل، نوع و اندازه متفاوت هستند. تمدن های قدیم در کنار آب ها شکل گرفتند و این نشان دهنده تمایل انسان به وجود آب در زندگی دارد. آبنما ها از لحاظ طول و عرض متفاوت بوده و بسته به نوع روف گاردن و فضای در نظر گرفته شده، می توان طول یا عرض یا ارتفاع آن را متفاوت کرد. خروجی آبنما می تواند به استخر روف گاردن باشد که البته در صورت پر شده استخر، ممکن است دیگر توانایی پر کردن آن را نداشته باشد که در این حالت از پمپ های کف کش و گردش آب در لوله ها برای آبنما استفاده می شود.

24 ژانویه 2022
روف گاردن پروژه مجتمع تجاری، تفریحی و اداری ایران مال

استخر روف گاردن – ساخت استخر روی پشت بام

اگر که قصد دارید استخری روی پشت بام خانه خود برای شنا داشته باشید و از شنا در ارتفاع لذت ببرید، حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ساخت استخر روی پشت بام نیازمند طراحی دقیقی است تا با توجه به حجم آب داخل استخر، فشار زیادی به سقف ساختمان وارد نشود.

23 ژانویه 2022
روف گاردن پروژه پل طبیعیت

کفپوش روف گاردن

یکی از الزامات طراحی و اجرای روف گاردن، استفاده از کفپوش روف گاردن است. کف پوش روف گاردن از جنس های متفاوتی تشکیل شده است که بسته به اقلیم آب و هوایی و نظر معمار و بودجه کارفرما در زمان طراحی مشخص می‌شود. از انواع کفپوش می توان به کفپوش چوبی، کفپوش کامپوزیت، کفپوش چمن مصنوعی، کفپوش کاشی های پلاستیکی، کفپوش پی وی سی و … اشاره کرد. برای انتخاب یک کفپوش روف گاردن مناسب باید به فاکتورهایی مانند وزن، ماندگاری، اقلیم آب و هوایی، نوع فضا، نوع کاربرد کفپوش و … توجه کرد تا با انتخاب درست، مانع از فشار به سقف پشت بام و هزینه های اضافی نگهداری روف گاردن، شد.

20 ژانویه 2022
مراحل اجرای بام سبز و عکس های پروژه روف گاردن ماهور 2 نیاوران تهران

طراحی و اجرای روف گاردن در تهران

در سال های اخیر ساخت بام سبز در تهران رواج پیدا کرده و به مدروز تبدیل شده است. استقبال از بام سبز در تهران با پیشرفت های صورت گرفته در کشورهای اروپایی در این زمینه پیوند تنگاتنگی دارد. این کشورها در 30 سال اخیر تلاش های زیادی در گسترش و بهینه سازی بام های سبز داشته اند و امروز رشد صنعت بام سبز در این کشورها به حدی رسیده است که به دنبال صادر کردن آن به کشورهای در حال توسعه هستند. از طرفی پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر، اجرای بام سبز را ساده تر از گذشته کرده است. با این حال گسترش بام سبز در تهران با گسترش آن در جهان هم راستا نیست. نگاهی به چند پروژه که در سال های اخیر در تهران اجرا شده اند ویژگی های بام های سبز تهران را نشان می دهد و به شناخت بهتر این پدیده در تهران امروز کمک می کند.

20 ژانویه 2022
طراحی روف گاردن

روف گاردن ساده

مراحل ساخت یک روف گاردن ساده شامل طراحی، اجرای فوندانسیون، نصب تاسیسات، شبکه بندی، محیط کاشت گیاهان، انتخاب گیاهان و درختچه های مناسب با اقلیم آب و هوایی، نصب تجهیزات مانند مبلمان، نورپردازی و… و اجرای فضای سبز است.

16 ژانویه 2022

مهم ترین مواد بستری مورد استفاده در پرورش گل و گیاه های روف گاردن

آشنایی با پرلیت، پشم سنگ، خاک پیت، ماسه بادی، کوکوپیت، خاک و سایر بسترهای کشت روف گاردن

16 ژانویه 2022

عوامل زیست محیطی و نکات ایمنی در طراحی روف گاردن

محیط زیست به مجموعه عوامل زنده و غیرزنده پیرامون گفته می شود که امکان زندگی کردن برای موجودات زنده را فراهم می آورد. این عوامل ارتباط متقابل باهم داشته و تشکیل یک زنجیره بزرگ را می دهند که در این زنجیره امکان ادامه حیات به شکل امروزی وجود دارد. استفاده بیش ازحد و نابجا از این زنجیره و عوامل مختلف باعث برهم خوردن تعادل این چرخه شده و خسارت های جبران ناپذیری را به وجود خواهد آورد. این زنجیره بزرگ که در اصطلاح اکوسیستم نیز نامیده می شود شامل انواع گوناگونی است که نهالستان، باغ گیاه شناسی، پارک جنگلی از نمونه اکوسیستم های مصنوعی ساخت بشر می باشد.

16 ژانویه 2022

عناصر غذایی گیاهان زینتی و اثرات آن در روف گاردن

عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان زینتی به طور کلی به دو دسـته عناصـر پر مصـرف و عناصـر کم مصرف تقسـیم می شـود. عناصـر غذایـی پرمصرف آن دسـته از عناصر هسـتند که به میزان زیاد موردنیاز گیاه می باشـند. این عناصـر اثر مهمی در رشـد و نمو گیـاه دارند. کمبود و یا زیادی هرکدام از این عناصر در تقابل با دیگر عناصر بوده و تأثیر مسـتقیم بر رشـد گیاه دارد. عناصر غذایی کم ـ مصرف در مقادیر بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرند ولـی مقادیـر کم آن دلیل بر بی اهمیـت و یا کم اهمیت بودن آن نیست و کمبود آنها نیز به مراتب تأثیرات زیادی بر رشد گیاه می گذارد.

16 ژانویه 2022

عملیات پوشش بذر و مراقبت های اولیه محیط کشت روف گاردن

به محض قرار گرفتن بذر در محیط کشت عملیات داشت شامل آبیاری، سمپاشی، کوددهی، تنظیم دما، تنظیم میزان نور و تهویه آغاز می گردد. ضمن اینکه باید به دفعات با سرکشی به تمامی گلدان ها یا سینی ها پوشش روی بذر را نیز کنترل نمود.
بعد از کشت بذر بستر کاشت و پوشش روی بذرها نباید خشک شود و میزان آبیاری در این رابطه کاملاً به درجه حرارت محیط و میزان رطوبت بستر بستگی خواهد داشت و در این خصوص مهم ترین معیار بازدید مرتب و کنترل رطوبت می باشد.

16 ژانویه 2022

روش های کاشت و تکثیر گل های فصلی و گیاهان باغچه ای روف گاردن

به طورکلی در روش های تولید و پرورش دو روش مورد استفاده قرار می گیرد که با توجه به امکانات و شرایط محل و نیاز بازار می توان یکی از دو روش و یا هر دو روش را مورد استفاده قرار داد.