ایران، تهران
شنبه - جمعه: 08:00 - 17:00

مزایای بام سبز

ذخیره سازی آب باران: یک بام گسترده، 80%-40% بارش سالانه را ذخیره میکند. این مقدار برای بام متمرکز برابر با 99%-80% است.

حفاظت از غشاء بام: در برابر تغییرات دمایی شدید، اشعه فرابنفش، تگرگ، پوسته پوسته شدن و… . عمر یک بام سبز 2 برابر عمر بام معمولی است.

جبران خسارت زیست محیطی وارده بر طبیعت ناشی از ساخت و ساز: بامهای سبز زیستگاه موقت یا دائمی گیاهان و پرندگان هستند و امکان لانه سازی و استراحت و تغذیه را برای آنها فراهم میکنند.

بهبود عایق بندی حرارتی: ساختار بام سبز مشابه یک لایه اضافی عایق عمل میکند. در تابستان جلوی ورود گرما به داخل ساختمان میشود و در زمستان از خروج گرمای ساختمان جلوگیری میکند.

افزایش بازده سیستم های فتوولتائیک (سلول خورشیدی) تا 5%: بدلیل خاصیت خنک کنندگی بام سبز

بهبود آب و هوا : از طریق تعرق و تبخیر. آب باران باقیمانده تبخیر می شود و اطراف را خنک می سازد.

ایجاد عناصر طراحی فراوان و قابل استفاده برای برنامه ریزان شهری و معماران منظر: در بسیاری از کشورها، این حقیقت پذیرفته شده است که بام ساختمانهای جدید، اعم از مسکونی، پارکینگ و سایبان ها، همگی سبز هستند.

ارتقاء کاربری اماکن تجاری و مسکونی: بامهای قابل دسترسی میتوانند بعنوان فضاهای اضافی برای زندگی، زمین های بازی، محوطه های ورزشی و مکانی برای برگزاری جلسات عمومی اطلاق شوند.

جذب کردن گرد و خاک و آلودگی هوا: این ذرات به بستر بام سبز می چسبند و پس از متلاشی شدن توسط گیاهان، جذب می شوند. همچنین میزان CO2 موجود در هوا نیز کاهش می‌یابد.

کاهش میزان آب بارانی که از دسترس خارج میشود: حوادث ناشی از باران های سنگین، 100%-50% کاهش می یابند و خروج آب به درون سیستم فاضلاب بصورت آهسته صورت می گیرد.

محافظت در برابر امواج مغناطیسی و موبایل

بهبود ایزولاسیون صوتی: از طریق کنترل بیشتر ارتعاشات و اصوات از طریق گیاهان. وزن بام سبز و پوشش گیاهی به کاهش سر و صدا کمک میکند.