ساختار خاک روف گاردن

ساختار خاک روف گاردن یکی از لایه ها و اجزای روف گاردن محسوب می شود که در محیط کشت روف گاردن انجام می شود.

روف گاردن یا بام های سبز یا باغ بام در طول سال های گذشته نزد مردم بسیار محبوب شده اند. دلیل آن این است که آنها مزایای اکولوژیکی، ارزش زیبایی شناختی و معماری خلاقانه شهری را توسعه می دهند. هنگام طراحی روف گاردن، چندین فاکتور وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

ساختار خاک روف گاردن بخشی جدایی ناپذیر از یک سیستم روف گاردن کارآمد است. بهترین ساختار خاک روف گاردن باید بتواند به طور موثر آب را در سطوح بهینه برای پوشش گیاهی حفظ کند و همچنین آب طوفان را مدیریت کند.

علاوه بر آن، محیط کشت روف گاردن باید بتواند مواد مغذی اساسی را تامین کند و تخلخل خوبی برای رشد ریشه حفظ کند. علاوه بر این، باید از ترکیبی از مواد تشکیل شده باشد که برای پشت بام آنقدر سنگین نباشد.

خاک باغ روف گاردن را بهینه کنید.
خاک باغ روف گاردن را بهینه کنید.

اجزاء ساختار خاک مناسب روف گاردن

برای بهترین روف گاردن، ساختار اجزاء خاک مناسب روف گاردن باید شامل موارد زیر باشد.

سنگدانه های آتشفشانی سبک مانند پوکه یا گدازه: این مواد در سراسر سواحل غربی آمریکای شمالی در دسترس هستند. این سنگدانه ها مبنای خوبی برای یک محیط رشد هستند. پوکه تا حدودی متخلخل است و از اکثر سنگدانه ها سبک تر است. علاوه بر آن، به حفظ ساختار خاک و همچنین حرکت هوا و آب در خاک کمک می کند.

کمپوست یا مواد آلی: مواد آلی مواد مغذی اساسی را فراهم می کند و قادر به حفظ رطوبت است. زمانی که با سنگدانه های سبک و احتمالاً ترکیب شود، ساختار خاک روف گاردن را بهینه می کنند، زیرا کمپوست می تواند سرشار از مواد مغذی باشد.

ماسه مورد نیاز برای تعادل مواد آلی و کمک به ساختار خاک

همه این مواد باید بر اساس نتایج آزمایش اثبات شده برای تولید ساختار خاک روف گاردن برای برآوردن مشخصات مختلف استفاده شوند.

از مواد مغذی در ساختار خاک روف گاردن ساختار خاک روف گاردن روف گاردن ال گرین ElGreen

ساختار خاک روف گاردن برای نگهداری آب و زهکشی مناسب

برای افزایش زهکشی مناسب خاک روف گاردن، باید ساختار خاک روف گاردنی را در نظر بگیرید که رطوبت کافی را حفظ کند اما آب اضافی را تخلیه کند. رطوبت برای رشد گیاه مورد نیاز است اما بیش از حد نباید ذخیره شود تا موجه گندیدگی ریشه گردد.

در این مورد، ماده آلی یک جزء کلیدی است زیرا رطوبت را حفظ می کند و مواد مغذی را فراهم می کند. مخلوط با سنگدانه های سبک و شن و ماسه می تواند ساختار خاک روف گاردن بهینه را برای پشت بام سبز و روف گاردن شما فراهم آورد.

جزئیات سقف و عایق رطوبتی باید توسط مجری روف گاردن ارائه شود. تا زمانی که مشخصات آنها به عنوان دستورالعمل رعایت شود. لایه ضد آب زیر بستر گیاه به محافظت و افزایش عمر غشای زیر کمک می کند.

خاک مناسب روف گاردن ساختار خاک روف گاردن روف گاردن ال گرین ElGreen

بررسی ساختار خاک روف گاردن

یک بام سبز به طور کلی به شرح زیر است:

مواد ضد آب و ضد ریشه: این برای جلوگیری از نفوذ آب و ریشه و آسیب رساندن به روف گاردن ضروری است.

لایه زهکشی: این لایه به منظور تخلیه آب اضافی از سقف روف گاردن مورد استفاده قرار می گیرد. می توان از سنگدانه های سبک و همچنین مواد زهکشی سبک وزن استفاده کرد.

لایه فیلتر: این لایه برای حفظ مواد ریزتر خاک در هنگام زهکشی طراحی شده است.

عایق رطوبتی: این لایه برای نگهداری رطوبت برای رشد گیاه طراحی شده است که به سقف ساختمان آسیبی نزند.

خاک روف گاردن یا محیط کشت: با تامین مواد مغذی اساسی از رشد گیاهان حمایت می کند. انتخاب مناسب خاک برای مزایای بلند مدت سقف نشیمن بسیار مهم است.

بستر کشت روف گاردن ساختار خاک روف گاردن روف گاردن ال گرین ElGreen

ویژگی های خاک روف گاردن

در زیر به برخی از ویژگی های خاک برای بام سبز اشاره می شود.

  • ساختار پایدار برای حمایت از ریشه گیاهان
  • نفوذپذیری و حفظ آب متعادل
  • زهکشی مناسب
  • در دسترس بودن مواد مغذی اساسی
  • دارا بودن ویژگی های شیمیایی، فیزیکی و بیولوژیکی لازم برای حمایت از پوشش گیاهی
  • دارای عمق و وزن مجاز
  • مدیریت بهینه آب و هوا

یک  محیط بام سبز خوب  از ترکیب خاک به خوبی توسعه یافته تشکیل شده است. یک بام سبز به خوبی طراحی شده با زهکشی مناسب و ضد آب نتایج مورد انتظار را ارائه می دهد. سازندگان  بام سبز  باید نیازها و مشخصات مختلف بام سبز را کاملاً درک کنند. آزمایش های خاک بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند و مشخصات هستند و باید از ابتدا بخشی از فرآیند باشند.

خاک مناسب روف گاردن ساختار خاک روف گاردن روف گاردن ال گرین ElGreen

قیمت و خرید خاک مناسب روف گاردن

برای خرید و اطلاع از قیمت خاک مناسب روف گاردن می توانید به قسمت فروشگاه شرکت ال گرین مراجعه کرده یا از طریق تلفن پشتیبانی در پایین صفحه اقدام به خرید نمایید.

خاک مناسب روف گاردن تهران

برای اجرای زیباترین روف گاردن تهران نیازمند محیط کشت با گیاهان زیبا هستید. این گیاهان باید از خاک مناسب و با زهکشی مناسب و با حفظ رطوبت استفاده کنند. شرکت ال گرین مجری رسمی اجرای روف گاردن تهران است که وارد کننده و تولید کننده خاک مناسب روف گاردن و مواد عالی و مغذی آن می باشد. برای دریافت مشاوره می توانید با شماره های پایین صفحه تماس حاصل فرمایید.

خاک مناسب روف گاردن شمال و مازنداران

اجرای روف گاردن در شمال به علت وجود رطوبت و بارش باران دارای محدودیت هایی است. گیاهان انتخاب شده و خک آن بسیار حائز اهمیت است. خاک روف گاردن در شمال باید دارای زهکشی مناسب و عدم جمع شدن آب باران در آن باشد تا ریشه درختان و گیاهان روف گاردن سالم بماند.