طراحی بام سبز روف گاردن تهران

طراحی بام سبز روف گاردن تهران دارای چندین مرحله است که شامل مراحل زیرسازی و اجرای لایه های آن و نصب تجهیزات مورد استفاده می شود.

در زمان طراحی بام سبز روف گاردن تهران با توجه به نیاز کارفرما و بودجه، متریال مورد استفاده در لایه ها و تجهیزات انتخاب می شود که با توجه به استاندارد بودن متریال بام سبز، این تجهیزات با بالاترین کیفیت انتخاب می شود تا آسیبی به بام وارد نکند. اما تجهیزات مورد استفاده بر اساس نقشه اولیه و قیمت های آن تعیین می شود.

در مرحله زیرسازی که با نام عایق بندی و ایزولاسیون و فیلتراسیون شناخته می شود، زیر سازی لازم روی پشت بام بام سبز روف گاردن تهران صورت می گیرد و سپس سایر لایه های آن کار می شود. بعد از آن لنداسکیپ و محوطه سازی صورت می گیرد. سپس تجهیزات مربوط به بام سبز روف گاردن تهران اعم از کفپوش ها، سنگ کاری، آبنما، آلاچیق، پرگولا، آتشدان، باربیکیو، مبلمان و … کار می شود. در پایان هم مراحل انتخاب و کاشت گیاه انجام شده و روف گاردن آماده بهره برداری می باشد.

قبل از طراحی بام سبز روف گاردن تهران باید مجوزهای لازم از ساکنین و شهرداری اخذ شود تا مشکلی در ساخت روف گاردن ایجاد نکند. از طرفی هم باید سازه و مقاومت ساختمان مورد بررسی قرار گیرد تا فشاری که ساختمان وارد می شود، موجب ایجاد خسارت در طبقات بالایی نگردد.

همچنین باید دسترسی های لازم جهت انتقال مصالح و تجهیزات ساخت به بالای ساختمان مورد بررسی قرار گیرد تا مشکلی در اجرای آن به وجود نیاورد.

از طرفی دیگر باید وزش باد و نور خورشید در پشت بام مورد بررسی قرار گیرد تا وزش بادهای شدید موجب آسیب به روف گاردن نشود و همچنین گیاهانی که نیاز به آفتاب یا سایه دارند بتوانند رشد کنند.

طراحی بام سبز روف گاردن تهران
طراحی روف گاردن تهران

اجرای بام سبز روف گاردن تهران

برای اجرای بام سبز روف گاردن تهران باید اقداماتی را انجام داد که ما به صورت تیتر وار آنها را ذکر می کنیم:

 • اخذ مجوز لازم از شهرداری تهران
 • تشخیص مقاومت و پشت بام ساختمان
 • بررسی دسترسی های منابع آبی و تجهیزات ساختمانی
 • طراحی روف گاردن
 • تقسیم بندی ساختمان برای کاشت گیاه مناسب
 • ایزولاسیون و عایق بندی
 • اجرای لایه های رطوبتی و محافظ عایق رطوبتی و حرارتی بام سبز روف گاردن
 • اجرای لایه ضدریشه
 • اجرای لایه محافظ رطوبت
 • اجرای لایه زهکش
 • اجرای لایه فیلتر خاک
 • خاک ریزی محیط کشت گیاهان
 • انتخاب و کاشت گیاهان
 • طراحی دکوراسیون بام سبز روف گاردن
 • اجرای تجهیزات زیباسازی بام سبز روف گاردن
اجرای بام سبز روف گاردن تهران
اجرای روف گاردن

طراحی و اجرای بام سبز روف گاردن تهران

حال که با طراحی و اجرای بام سبز روف گاردن تهران آشنا شدید، وقت آن است که شرکت های استاندارد طراحی و اجرای بام سبز روف گاردن تهران را مورد بررسی قرار دهید. این کار اهمیت زیادی دارد، چرا که عدم بررسی و انتخاب نادرست مجری بام سبز روف گاردن، هزینه ها و خسارت های جبران نا پذیری را به ساختمان شما وارد می کند.

شرکت ال گرین به عنوان مجری رسمی و مورد تایید سازمان نظام مهندسی، بر پایه دانش فنی در ایران فعالیت می کند. این شرکت دارای تیم تخصصی برای ساخت و اجرای بام سبز روف گاردن می باشد که از مراحل زیرسازی تا کاشت گیاهان در کنار شما خواهد بود. همچنین این شرکت ضمانت نامه کتبی 5 ساله به مشتریان خود می دهد تا هیچ گونه دغدغه ای در طراحی و اجرای روف گاردن خود نداشته باشند.

ویلا بام سبز روف گاردن تهران

طراحی بام سبز روف گاردن ویلا تهران شامل طراحی پشت بام، لنداسکیپ یا چشم انداز، محوطه سازی، تراس و … می باشد. با توجه به وسعت ویلاها، نقشه ای که برای آن طراحی می شود، شامل عناصر بیشتری نسب به نوع مسکونی می باشد. مثلا در روف گاردن ویلا می توانید از شهربازی برای کودکان، وسایل ورزشی و … نیز استفاده کنید.

نوع بام سبز روف گاردن ویلا برای اجرای محوطه سازی حیاط آن از نوع فشرده و برای پشت بام از نوع نیمه فشرده یا فشرده استفاده می شود. در صورتی که در زمان طراحی اولیه، جایگاه های مناسب برای پیاده سازی فضای سبز در نظر گرفته شود، کار برای تیم اجرای روف گاردن ساده تر و بسیاری از هزینه های اجرا کم می شود.

برای مکان های عمومی ویلا می توان از فلاورباکس ها یا گلدان های زیبا و لاکچری استفاده کرد تا زیبایی روف گاردن ویلا را دو چندان کند.

برای دیدن نمونه کارها و عکس پروژه های بام سبز روف گاردن مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری و … در تهران به قسمت پروژه های شرکت مراجعه فرمایید. ما در زیر تعدادی از آنها را معرفی می کنیم:

مطالب مرتبط

زیباترین روف گاردن تهران

خرید روف گاردن تهران

روف گاردن تهران

طراحی و اجرای روف گاردن در تهران

طراحی و اجرای روف گاردن در تهران و حومه آن

روف گاردن در تهران